Ученици
Корисни линкови
Адреса
Архива
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ЕВРОПСКОГ ДАНА ПАРКОВА
Европски дан паркова обележава се 24. маја. Прогласила га је Федерација националних паркова Европе, у циљу скретања пажње јавности на значај зелених површина, подизања свести људи о животној средини и важности очувања природе у урбаним срединама. Датум је одабран у знак сећања на 24. мај 1909. године, када су проглашени први европски национални паркови – девет националних паркова у Шведској. Дан паркова је први пут обележен широм Европе 1999. године, а у Србији се обележава од 2001. године.
И у нашој школи обележен је Европски дан паркова, тематском радионицом која је реализована у Великом парку, захваљујући тимском раду учитељица другог разреда.
Након уводних активности (читање и разговор о „Парку без цвећа“ В. Станојчића, упознавање са овим значајним датумом и карактеристикама парка као животне заједнице, посматрање фотографија и препознавање ужичких паркова) ученици су, на основу исказаних интересовања, подељени у четири мешовите групе од ученика различитих одељења. Уследило је упознавање са водитељима, подела беџева и задужења за рад група, крунисано стваралачким и истраживачким радом ученика у оквиру своје групе.
Радионица је завршена презентацијом групног рада свим ученицима: изложбом ликовних радова, казивањем написаних стихова, показивањем снимака и упознавањем са резултатима истраживања у парку.
ЕКОЛОШКA СЕКЦИЈA ШКОЛЕ „ НАДА МАТИЋ“
Поводом Дана школе и Дана планете Земље, спроводимо акцију „Рециклирајмо више“, чији је циљ да вас подсетимо на значај рециклаже отпада.
У нашој школи имамо могућност да правилно разврстамо отпад: папир у плави контејнер, пластичне флаше у жути, лименке у зелени, а остали отпад у браон контејнер.
Зашто бисмо то радили?
На овај начин, раздвојен отпад може опет да се користи и да се од њега добију нови производи. Тако чувамо природу од загађења, чувамо шуме од сечења, штедимо струју...
Како ви можете учествовати?
У четвртак у 12 часова за плаву смену, а у 13 часова за црвену смену, у холу школе одражана је акција прикупљања материјала за рециклажу (старог папира, лименки и пластичних флаша).
По завршетку акције, уследила је презентација филма на тему заштите животне средине, а затим и проглашење победника.
Највредније одељење било јеIII3 које је прикупило највише отпадног материјала и као награду освојило слатки пакет.
Друго место освојило је одељењеII2 , а тереће местоII3.
У замену за прикупљени стари папир, наша школска библиотека добиће нове књиге.
Мурал
Ученици осмог разреда, у оквиру часова Цртања, сликања и вајања, са наставницом ликовне културе Аном Лазић осликали су мурал у дворишту ОШ „Слободан Секулић“. Ову сарадњу је омогућила наставница ликовне културе Нада Цветић поводом прославе Дана школе, 40 година од оснивања ОШ „Слободан Секулић“.
ВЕЛИКИ УСПЕХ НА РЕПУБЛИЧКИМ ТАКМИЧЕЊИМА
ДРУГО И ТРЕЋЕ МЕСТО У РЕПУБЛИЦИ ИЗ ФИЗИКЕ
На Републичком такмичењу из физике, наши ученици постигли су велики успех: Петар Дамјановић 71 освојио је друго, а Анђела Продановић 63 треће место.
Честитамо ученицима и њиховом предметном наставнику Винку Јеремијићу!
ДРУГО МЕСТО У РЕПУБЛИЦИ ИЗ ХЕМИЈЕ
Ученик Петар Дамјановић 71 освојио је друго место на Републичком такмичењу из хемије.
Честитамо Петру и његовој наставници хемије Катарини Савић на оствареном изузетном резултату!
ПЕТО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ИЗ ТЕХНИЧКОГ И ИНФОРМАТИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА
Ученица Мина Миловић 61 освојила је 5. место на Републичком такмичењу из Техничког и информатичког образовања. Честитамо ученици и њеној предметној наставници Марини Богићевић на постигнутом резултату!
УСПЕШНО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ БИОЛОГИЈЕ
За остварене запажене резултате на Републичком такмичењу из биологије (освојених 85 и 86 бодова), похваљени су наши ученици: Петар Дамјановић и Богдан Цветиновић 71 и Алекса Мијаиловић 82.
Честитамо ученицима и наставници биологије Биљани Јововић!



















