Ученици
Корисни линкови
Адреса
Архива
ИЗЛЕТ УЧЕНИКА ДРУГОГ РАЗРЕДА
За ученике II1, II3 и II4 одељења матичне школе и ученике I и II разреда издвојеног одељења у Гостиници, 28.5.2016. реализован је једнодневни излет.
Ученици су најпре, у пратњи својих учитељица, вође пута и туристичког водича, обишли „Терзића авлију“ у Злакуси, типично сеоско домаћинство из околине Ужица с почетка XX века, са старим кућама и окућницом.
Једноднодневни излет ученика првог разреда у Сирогојно
Релација: УЖИЦЕ - СИРОГОЈНО - СТОПИЋА ПЕЋИНА - УЖИЦЕ
Датум: 17.05. 2016.
Организатор путовањa: агенција „VOYAGER д.о.о“ из Ваљева.
Превозник: „ЗЛАТАН ПРЕВОЗ“ из Ужица.
На излет иде: 77 ученика и 5 наствника - пратилаца, по одељењима:
I1 21 ученик - учитељица Сања Чутовић
I2 22 ученика - учитељица Гордана Јовановић
I3 22 ученика - учитељица Милена Гудурић
I4 12 ученика - учитељица Мирјана Цвијовић
Весела екипа је кренула пут Сирогојна, у 09.30 часова.
После непроспаване кишне ноћи, и претходног суморног, хладног, правог јесењег дана, обрадовало нас је сунце. Вести од јуче „са лица места“ и временска прогноза из Сирогојна су били баш обесхрабрујући: „много је хладно, снег је на гранама, ухватио се по тлу и снежни покривач - обуците се топло!“.
Међутим, кристално чисто, плаво небо нас уверава да је пред нама - диван дан! Пресрећни смо!
Сунце хвата залет, а и ми са њим.
Долазимо у Сирогојно - пауза за доручак. Напољу, на тераси рустчног ресторана, посежемо за кулинарским чаролијама - драгоценим пакетићима, које су нам спаковали они који нас највише воле. Наш жагор,смех и весела прича испуњавају простор овог на далеко познатог села. Поносни смо, јер иза себе нисмо разбацали смеће, већ га уредно одложили у необичне дрвене канте.
Са локалним водичем смо у посети музеју на отвореном „Старо село Сирогојно“, где се у прелепом амбијенту упознајемо са животом типичног златиборског домаћинства из 19. века.
Опширније: Једноднодневни излет ученика првог разреда у Сирогојно
Нове награде на ликовном конкурсу
На ликовном конкурсу ,,Мој свет“ који је расписала Уметничка школа из Ужицa, уз подршку Школске управе, ученици наше школе постигли су запажен успех. На конкурсу је учествовало седамнаест школа са ширег подручја Златиборског округа, са више од стотину радова. У категорији најбољег цртежа, ученик Михаило Тодоровић VIII1 освојио је другу, а ученица Мина Селаковић VIII1 трећу награду. Ученица Кристина Буквић VIII1 освојила је другу награду у категорији најбоље слике. Награђени ученици, у пратњи наставнице ликовне културе Оливере Шуљагић, присуствовали су свечаном отварању изложбе и додели награда у просторијама Уметничке школе, 21. маја 2016. године. Изложба је организована као један вид активности у оквиру највеће европске културне манифестације ,,Ноћ музеја“, чији је један од циљева едукација најмлађих, промовисање истинских вредности и лепоте уметничког стварања. Након доделе награда, ученици су учествовали у богатом програму Уметничке школе, у добро осмишљеним активностима и креативним радионицама, реализованим у врло пријатној, стваралачкој атмосфери.
Оливера Шуљагић



















