„Један пакетић – много љубави“

Ученици наше школе узели су учешће у акцији „Један пакетић – много љубави“, акцији која се већ двадесет и четири године спроводи у нашем граду поводом новогодишњих и божићних празника. Поред сиромашне деце нашег града, акција је ове године намењена и деци чији су домови уништени у мајским поплавама, па је њен мото „Слаткиши за децу са поплављених подручја“.

Акцију организују Црвени крст, основне школе и Медицинска школа из Ужица. Од 10. до 20. децембра у школама ће бити постављени пунктови за прикупљање слаткиша, које ће деца даривати по слободном избору. Од сакупљених слаткиша, Црвени крст ће направити пакетиће које ће поделити деци узраста до десет година. Даривање пакетића биће организовано од 26. до 29.12.2014. године.