„ЗАГРЛИ МЕСЕЦ“

2022 Zagrli mesec   У оквиру Дечје недеље наша школа је синоћ организовала књижевно вече и угостила писца Даницу Богојевић. Њен роман „Загрли Месец“ је проглашен за најбољи дечји роман и добитник је награде  „Мали Принц“.

У току књижевне вечери главну реч су имала деца која  су имала слободу да поставе питања писцу и искажу своја мишљења и запажања.  Након рецитовања песама које су ученици написали инспирисани романом, разговор се повео о деци са Дауновим синдромом, будући да је у роману „Загрли Месец“  реч о једном таквом дечаку. Писцу је представљен Виктор, дечак са Дауновим синдромом и ђак наше школе. Деца су поделила своја искуства везана за рад  и дружење са Виктором. На самом крају књижевне вечери, написали су поруке подршке и толеранције и налепила их на припремљени пано, а Виктор је оставио отисак свога длана златном бојом и тиме на симболичан начин указао на сјај који свака особа носи у себи, као и на траг који оставља у свету.

2022 Zagrli mesec1 2022 Zagrli mesec2

2022 Zagrli mesec3 2022 Zagrli mesec4