У ОБЛАКУ МАШТЕ

2021Uoblakumašte

Ученици наше школе, надарени за ликовну уметност, учествовали су у ликовним радионицама У облаку маште“. Радионице, које су окупиле ученике из различитих основних школа,  реализоване су у просторијама Градског културног центра 6, 7. и 8. децембра.

Организатор овог уметничког догађаја била је  Канцеларија за младе Града Ужица. Кроз необично путовање из маште ученике је водила Оливера Шуљагић, наставница ликовне културе. Она је са ученицима разговарала о уметности, а потом им је приближила необичан и бајковит свет  наше чувене сликарке Милене Павловић Барили. У пријатној и стваралачкој атмосфери, ученици су проницали у тајне надреализма, а потом и сами сликали своју авантуру из маште. Свака радионица је била обогаћена музиком, казивањем Милениних стихова, као и балетским тачкама које су изводиле гошће радионице, ученице Основне балетске школе Димитрије Павлић“ из Панчева. Од насталих радова на радионици планирана је изложба у Градском културном центру.

2021Uoblakumašte1 2021Uoblakumašte2

2021Uoblakumašte3 2021Uoblakumašte4