ЈА ВИДИМ, ТИ ВИДИШ

2022Роршахове мрље1
Роршахове мрље ˗ спонтана игра у којој се мрље, флеке једне или више боја умножавају, пресликавају и тако добијене слике допуњавају, дограђују и култивишу."

Играли смо се бојама и уживали у разливању темпера, усхићењу при откривању настале

слике, анализи добијених облика и нијанси... Радове смо изложили у школском дворишту,
те су изазвали пажњу осталих другара и присутних наставника.
У истом раду један од ученика видео је новогодишње звоно, нешто старији су  уочили осну симетрију, а њихова наставница браћу Блуз...
Ова техника нам је доказала да у истом можемо видети различито, те смо се дотакли ранијих неспоразума и закључили да до већине није морало доћи - само да смо погледали
и из туђе перспективе...
Зато смо једни другима, поред уобичајених жеља везаних за летњи распуст, пожелели разумевање и широке видике.

Јасна Аврамовић
2022Роршахове мрље2 2022Роршахове мрље5