УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ У КОРЕЛАЦИЈИ СА ИНФОРМАТИКОМ И РАЧУНАРСТВОМ

2021Pridevi1              У оквиру пројекта Школа за 21. век“, наставница српског језика и књижевности Биљана Стефановић и наставница информатике и рачунарства Јелица Стевановић одржале су угледни часПридеви

Циљ овог угледног часа био је да покажемо на који начин знања стечена на часовима информатике ученици могу применити у настави српског језикакао и да писменост ученика за 21. век подједнако обухвата знање читањаписања и основе дигиталне писмености.

Неколико часова српског језика реализовано је у информатичком кабинету, уз коришћење Гугл учионице, при чему су ученици кроз дељене презентације и дељена документа радили у групама на сарадничком пројекту. На овај начин креиране су асоцијације, квизови и интерактивне мултимедијалне презентације.

Угледни час наставници су пратили непосредно, као и путем апликације Гугл мит на порталу „Наставничко веће“. Планирано је и да, уколико буде одсутних ученика, они час прате путем апликације Гугл мит, у својој Гугл учионици.

Биљана Стефановић и Јелица Стевановић

2021Pridevi3  2021Pridevi2