„Дечија атлетика“

kids 1

Захваљујући Светској атлетској федерацији, Атлетски савез Србије реализује на територији Републике Србије пројекат под називом „Дечија атлетика“, који је подржало и Министарство спорта. Пројекат је едукативног карактера и има за циљ да представи најмлађој популацији сву лепоту спорта, промовишући здрав живот и здраве навике.

У оквиру овог пројекта, који Атлетски савез Србије реализује у сарадњи са локалним атлетским клубовима, 6. новембра ове године у нашој школи одржан је јавни час атлетике за ученике четвртог разреда.

Све справе из програма „Дечија атлетика“, које су ученици били у прилици да пробају, у потпуности су прилагођене деци овог узраста. На занимљив начин и кроз игру, деца се упознају са овим спортом и праве прве атлетске кораке.

PB060210PB060202PB060207PB060208