Свечано отварање библиотеке

PA160169   Нови простор наше школске библиотеке са читаоницом свечано је отворен 16. октобра 2014. године. Око 10 000 књига које поседује наша библиотека смештено је у нови, лепши и већи простор. Од ове школске године ученици ће бити у прилици да користе и читаоницу, у којој ће им бити омогућено и коришћење интернета.

У част отварања нове школске библиотеке, професорке српског језика Снежана Цветковић и Данијела Илић Мићовић, заједно са ученицама VIII разреда, поставиле су у читаоници изложбу о животу и раду Вука Стефановића Караџића, поводом два значајна јубилеја – 150 година од Вукове смрти и 200 година од објављивања „Пјеснарице“, прве штампане збирке српских народних песама и „Писменице“, прве штампане граматике српског језика. Изложена су нека од врло вредних и репрезентативних издања Вукових дела, која поседује наша библиотека.

PA160162PA160159PA160170