ВРШЊАЧКЕ РАДИОНИЦЕ

pravadeteta Током ове недеље, у нашој школи, одржане су две вршњачке радионице. Радионице су држали ученици VII2 одељења, који су прошли обуку за Ученички парламент, својим вршњацима, ученицима VII1 и VII3 одељења.

На занимљив и креативан начин, кроз игру и разговор обрађене су теме о стереотипима, предрасудама и дискриминацији. Ученици су показали велику мотивисаност, заинтересованост, али и знање о наведеним темама. Уз занимљиву дискусију и поштовање свих епидемиолошких мера, радионице су успешно реализоване и представљају једну од активности Акционог плана, коју су ученици планирали током обуке. Радом вршњачког тима координирала је Оливера Шуљагић, водитељка обуке.

Вршњачке радионице реализоване су у оквиру пројекта "Образовање за права детета", који реализује Ужички центар за права детета, уз подршку Песталоци дечје фондације из Швајцарске.

Оливера Шуљагић