СУСРЕТ ДВЕ СЕКЦИЈЕ

Драмско–рецитаторска секција наше школе гостовала је у ОШ „Душан Јерковић“, поводом завршетка школске 2018/2019. године. Четрнаест ученика 5, 7. и 8. разреда ОШ „Нада Матић“ извели су одломак из стрипа „Талични Том“.

Одељење ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом израдило је костиме на часовима  ликовне културе и техничког и информатичког образовања.

Ученици 5. и 7. разреда ОШ „Душан Јерковић“ приказали су део програма који је посвећен романтизму. Водитељ програма упутио је присутне у историјски оквир и околности под којима се овај правац у уметности јавља. Остали чланови су дочарали стваралаштво одабраних песника (А.С.Пушкина, Ј.Ј.Змаја, Л.Костића, М.С.Српкиње, Д.Д.Дејановић), рецитујући њихове стихове.

На сцени смо чули  Татјану и Оњегина из Пушкиновог дела „Евгеније Оњегин“, Змајеву песму „Кажи ми, кажи“ и „Љубим ли те, ил ме санак вара“, Костићеву песму „Снове снивам“...

„Талични Том“ је изазвао одушевљење публике својим костимима и необичним наступом Тома, Каламити Џејн, два ученика у улози коња,  Индијанаца, браће Далтон и  маме Далтон... Посебан доживљај био је посматрати каубојски обрачун Бад Бадија и Таличног Тома уз музику из филма „Добар, лош, зао“.

Циљ угледне активности био је да развијемо свест о значају сарадње и неопходности успешне комуникације у оквиру тимског рада, али и да подстакнемо машту код ученика и такмичарски дух. Сусрет две секције подстакао је и развио дружење ученика, међусобно помагање и осећај припадности. Надамо се да ће овај вид сарадње две школе постати пракса  у наредним годинама.

Биљана Радељић